Відкритість місцевої влади для дніпрян. Мерія взяла участь в інформаційному аудиті
2024-01-05Зробити діяльність виконавчих органів міської ради та підпорядкованих комунальних підприємств, установ та закладів більш прозорою та підзвітною.
Дніпровська міська рада взяла участь у пілотному проєкті щодо проведення інформаційного аудиту публічних даних. Проходив він за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та швейцарсько-української Програми EGAP, що виконує Фонд Східна Європа. Координував – департамент інформаційних технологій ДМР.
Дніпро є однією з небагатьох громад в Україні, які взяли участь у цьому пілотному проєкті. Ба більше, вона є найбільшою громадою серед учасників.
Департамент інформаційних технологій задіяв всі виконавчі органи Дніпровської міської ради і зробив це за оновленою методикою Міністерства цифрової трансформації. Було проведено навчання, до якого залучили майже 200 працівників міськради. Аудит провели у два етапи: віддалений (охопив всі виконавчі органи міської ради) та очний (провели вибірково у 6 виконавчих органах). Під час аудиту працівники департаменту інформаційних технологій дослідили публічну інформацію в електронному та паперовому вигляді, оприлюднену в тематичних розділах на офіційному веб-сайті Дніпровської міської ради та на офіційних сторінках виконавчих органів міської ради, а також розміщену на інших інформаційних ресурсах та системах, базах даних, спільних сховищах, робочих комп’ютерах працівників виконавчих органів міської ради, паперових комплектах документів та архівах.
«З 2017 року місто Дніпро приєдналось до Міжнародної хартії відкритих даних, ми продовжуємо здійснювати заходи для забезпечення більшої прозорості роботи органів міської влади — це один з важливих пріоритетів цифровізації нашого міста та відкритості міської влади. Відкриті дані дають змогу підвищити прозорість і підзвітність органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та закладів. Проведення аудиту надає нам системний підхід щодо аналізу наявної публічної інформації та можливості виявлення нових даних, вдосконалення процесу оцифровування публічної інформації», — зазначив директор департаменту інформаційних технологій Андрій Пригожин.
За результатами аудиту департамент розробив рекомендації, які будуть враховані виконавчими органами ДМР для подальшої роботи: - оновити відкриті дані та підтримувати їх актуальність; - сформувати єдині підходи (програмні рішення) для здійснення оприлюднення відкритих даних у межах Дніпровської міської ради як єдиного розпорядника публічної інформації; - створити пропозиції щодо використання наявних відкритих даних для їх автоматичної публікації на офіційному веб-сайті міської ради та інших електронних сервісах мерії; - розробити та затвердити план заходів та дій з реалізації принципів Міжнародної хартії відкритих даних у Дніпровській міській раді на 2024-2029 роки. У підсумку: дотримання цих рекомендацій полегшить комунікацію між органами місцевої влади, громадськістю і бізнесом та зробить діяльність виконавчих органів міської ради та підпорядкованих комунальних підприємств, установ та закладів більш прозорою та підзвітною.
Ознайомитись зі звітом за результатом проведеного інформаудиту можна за посиланням - https://dniprorada.gov.ua/uk/page/publichna-informaciya-u-formi-vidkritih-danih.